ماسک مو یا نرم کننده ؟

ماسک مو یا نرم کننده ؟ نماینده انحصاری شرکت ماینودرم در ایران

اگر در مقابل انتخاب دشوار محصولات مراقبت از موی سر ایستاده‌اید و نمی‌دانید کدام یک از این محصولات برای موهای شما مناسب است، با ما همراه باشید. ماسک مو یا نرم کننده ؟ شما کدامیک را انتخاب می‌کنید ؟

برای داشتن موهایی سالم و زیبا، مهم است که در کنار شامپوی مناسب از محصولات مراقبتی نیز استفاده کنید، اما مراجعه به بازار این نوع از محصولات، به دلیل تنوع بسیار زیاد، ممکن است شما را گیج کند زیرا نمی‌دانید از بین شامپوها، نرم کننده‌ها، سرم ها، لوسیون‌ها، روغن‌ها و ماسک‌های مو کدام یک را باید انتخاب کرد ؟

ماسک مو یا نرم کننده ؟

می‌توان گفت:

استفاده از ماسک مو مانند خوردن وعده غذایی کامل و استفاده از نرم کننده، مانند آرایش است.

در واقع ماسک مو به عمق ساختار‌های موهایتان نفوذ می‌کند ولی اثر نرم کننده‌ها سطحی است.

به ندرت اتفاق می‌افتد که مو از هر نظر کامل باشد و همیشه رگه‌های خشن یا رشته‌های پیچ خورده غیر زیبایی وجود دارد. در حقیقت فقط کودکان موهای عالی دارند. با فرا رسیدن سن بلوغ مو شروع به تغییر کرده و نیاز به توجه بیشتری دارد.

در پاسخ به سوالی که ابتدا مطرح کردیم، ” ماسک مو یا نرم کننده مو ؟ ” انتخاب بیشتر افراد، نرم کننده‌ها خواهد بود. زیرا ارزان تر و جهانی‌تر هستند و شما با آن آشنایی بیشتری دارید. بسیاری از افراد به دلیل عدم آشنایی با عملکرد ماسک مو‌، آنها را در لیست خرید خود قرار نمی‌دهند. بهتر است برای داشتن انتخابی بهتر، ابتدا تفاوت ماسک مو و نرم کننده‌ها را بدانیم.

تفاوت ماسک مو و نرم کننده

نرم کننده مو برای حالت دادن به مو است در حالی که ماسک مو برای تغذیه مو است.

وظیفه اصلی نرم کننده‌های مو، تغذیه، تقویت و محافظت در برابر آسیب‌ها است. نرم کننده‌ها باید با نوع مو و نیازهای آن مطابقت داشته باشند. می‌توان گفت، اثر نرم کننده‌ها سطحی است.

ماسک مو خاصیت سطحی چندانی ندارد. این ماده به عمق ساختارهای مو و پوست نفوذ کرده و به فولیکول‌ها می‌رسد تا تغذیه عمیقی ایجاد کند. ماسک مو دارای اثرات، مرطوب کنندگی، تغذیه، بازسازی و نرم کنندگی است.

این نکته را به یاد داشته باشید که؛ نرم کننده مو بلافاصله کار می‌کند و به طور موقت ظاهر و وضعیت مو را بهبود می‌بخشد ولی ماسک مو بازسازی و تغذیه عمیق موهای بسیار آسیب دیده را فراهم می‌کند، اما برای اثرات طولانی مدت آن باید منتظر بمانید.

 

 

Mineaderm روز به روز در حال توسعه و رشد است تا راهنمای مراقبت از خودمان باشد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.