لایه برداری پوست

لایه برداری چیست؟

لایه برداری فرآیند از بین بردن سلول‌های مرده از سطح پوست شما با استفاده از یک ماده شیمیایی، گرانول یا ابزار لایه برداری است تا سلول‌های مرده را از صورتتان حذف کند.

به طور کلی، این کار به دو روش شیمیایی و یا فیزیکی انجام می‌شود.

در روش‌های فیزیکی، با شیوه‌های خاصی پوست ماساژ داده می‌شود تا سلول‌های مرده از روی پوست کنده شوند. هر محصول یا روش لایه برداری که نیاز به شستشوی دستی یا مالش دادن دارد، به عنوان یک لایه بردار فیزیکی شناخته می‌شود. مانند اسکراب‌ها.

بزرگترین مزیت لایه برداری فیزیکی سهولت دسترسی است. شما می‌توانید این کار را در خانه انجام دهید و نتایج فوری آن را مشاهده نمایید.

در روش‌های شیمیایی، با استفاده از لایه بردار‌‌های شیمیایی، اتصالات بین سلول‌های مرده پوست را شل کرده تا از سطح پوست جدا شوند.

چرا لایه برداری برای پوست لازم است؟

پوست انسان هر ۲۸ روز  یکبار به طور مداوم در حال بازسازی و ترمیم خود است و سلول‌های قدیمی روی پوست می‌میرند و با سلول‌های جدید‌تر جایگزین می‌شوند .

با بالا رفتن سن، قدرت طبیعی پوست ما برای تولید سلول‌های جدید کاهش پیدا کرده و صورتمان قبرستانی از پوست‌های مرده می‌شود؛ بعضی اوقات سلول‌های مرده کاملاً ریخته نمی‌شوند. این امر می‌تواند منجر به لکه‌های خشک، پوسته پوسته و مسدود شدن منافذ شود.

در نتیجه لایه برداری این قدرت را به پوست ما می‌دهد که راحت‌تر سلول‌های جدید تولید کند.

لایه‌برداری چگونه به نفع پوست شما است؟

لایه برداری می‌تواند به چندین روش ظاهر پوست شما را بهبود بخشد.
طبق نظر آکادمی پوست آمریکا، لایه برداری می‌تواند پوست شما را روشن تر کرده و با افزایش جذب محصولات درمانی باعث بهبود کارایی محصولات مراقبت موضعی پوست شود.
لایه برداری منظم می‌تواند به جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوست کمک کند.

لایه برداری طولانی مدت می تواند تولید کلاژن را افزایش دهد. کلاژن برای افزایش شفافیت پوست و براق تر شدن آن کلیدی با ارزش است؛ همچنین خاصیت ارتجاعی پوست را به حداقل رسانده، ظاهر خطوط ریز و برآمدگی را به حداقل می‌رساند.

چه کسانی نباید لایه برداری کنند؟

در صورتی که روی صورت خود آکنه، هرگونه زخم، آفتاب سوختگی، آسیب و یا عفونتی مشاهده کردید، لایه برداری نکنید.

← در چنین مواقعی پوستتان بیشتر به مراقبت‌های درمانی و آبرسانی احتیاج دارد.

قبل از شروع لایه برداری، نوع پوست خود را در نظر بگیرید:

هنگام خرید محصولات لایه‌بردار، مطمئن شوید آن محصول برای پوست شما مناسب است و به پوستتان آسیب نمی‌رساند. زیرا هر محصول لایه‌برداری برای هر نوع پوستی مناسب نیست.

← اگر دارای پوستی خشک و یا مستعد آکنه است، بهتر است به جای استفاده از لایه‌بردار‌های مکانیکی، از شستشوی پوست با لیف و یک        لایه‌‌بردار شیمیایی ملایم استفاده کنید.

← اگر پوستتان چرب و یا ضخیم است می‌توانید از روش‌های شیمیایی یا مکانیکی قوی استفاده کنید.

← اگر پوست شما تیره است یا لکه‌های تیره و آکنه روی پوست خود دارید، از انجام روش‌های مکانیکی و یا شمیایی قوی خود داری کنید.

برای برخی از افراد که دارای پوست تیره هستند، انواع شدیدتر لایه برداری، ممکن است منجر به ایجاد لکه‌های تیره روی پوست شود.

 

Mineaderm روز به روز در حال توسعه و رشد است تا راهنمای مراقبت از خودمان باشد.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

*

code